X
تبلیغات
رایتل
شنبه 24 آذر‌ماه سال 1386 ساعت 11:35 ق.ظ
 
 
قانونگذاری- جلسه علنی مجلس در لحظاتی که نمایندگان ایرادات شورای نگهبان به لایحه اجرایی سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی را مورد بررسی قرار می‌دادند، چندین بار از حد نصاب افتاد و تابلوهای نمایشگر تعداد نمایندگان را از 190 تا 193 نشان داد.

به گزارش همشهری گویا ترفند اعلام اسامی نمایندگان غایب و بی‌نظم از تریبون مجلس و حتی انتشار نام آن‌ها از رسانه‌ها چندان کارساز نبوده که مجلس روز چهارشنبه 21 آذر نیز با 20 غایب و تردد متوالی نمایندگان به بیرون از صحن علنی از حد نصاب خارج شد.

محمدرضا باهنر که به علت بیماری غلامعلی حداد عادل ریاست مجلس را به عهده داشت،  با انتقاد از بی‌نظمی نمایندگان در رفت و آمد به صحن علنی مجلس اعلام کرد: بی‌نظمی و حضور کم نمایندگان در جلسات علنی مجلس در بیرون از مجلس مورد انتقاد است.

این موضوع در ادامه به حدی حاد شده بود که به هنگام بررسی سؤال مجید ناصری نژاد نماینده شادگان از وزیر جهاد کشاورزی، باهنر با تذکرات مستقیم خود به نمایندگانی که قصد خروج از صحن را داشتند درخواست کرد تا جلسه علنی را ترک نکنند اما در پی بی‌اعتنایی نمایندگان به تذکرات نایب رئیس مجلس، وی تاکید کرد نمایندگانی که می‌خواهند جلسه را ترک کنند باید حتماً از یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس مجوز دریافت کنند.

نایب رئیس مجلس افزود: نمایندگانی که مجوزی از حسین سبحانی نیا،  عضو هیأت رئیسه مجلس دریافت نکرده اند، حق خروج از جلسه علنی را ندارند و هر کس بدون اجازه جلسه را ترک کند مجبوریم نام وی را از طریق رسانه‌ها اعلام کنیم.

جلسه علنی مجلس پیش از این نیز 2بار از حد نصاب افتاد که هیأت رئیسه به رسانه‌ای‌کردن اسامی غایبان اکتفا کرد.

همشهری۲۲/۹

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo