X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 9 شهریور‌ماه سال 1387 ساعت 12:52 ب.ظ

تقدیم به آن که بارمان را 4.5 ساعت حمل کرد و این نگاه را به من آموخــت؛ 

نگاهی آرام و متین

گوشهایی دراز وسری بزرگ.آرام است و مطیع و بَدَوی مثل این که در طول عمرش فکر نکرده که آیا جور دیگری هم می توان بود یا نه!!  البته این برای یک خر خیلی خوب است .یعنی وقتی فهمید که چه کاره است دیگر به هیچی فکر!! نمی کند. با این وجود مصاحبتی(!) نه چندان بلند، و تفکری فیلسوفانه –عامیانه در رفتار خرو مقایسه آن با آدمیزاد درس هایی مفید به ما می آموزد از جمله:

 1 - در خر طغیان و سرکشی (البته در شرایط کاملاً عادی )نمی بینی.مگر اینکه اذیت وآزار ببیند یا بارش سنگینی کند. و البته که ما آدمها در شرایطی که بارمان سنگین می شود نباید خر بشویم!!

2 - پایبندی به اصل پیوستگی  در حرکت (آهسته اما یوسته رفتن)ازجمله عقاید مورد توجه شدید خر است به خصوص که خر‘ یک خرپیر باشد و مسیر را هم مثل کف سم!! بشناسد .

3-سرعت یک دستگاه خر،در سربالایی ها و سرپایینی ها !!تقریباًدر یک حد است .جالب آن که خر در سربالایی ها بیشتر رغبت به تند رفتن دارد تا در سرپایینی ها. شاید تفاوت خرو اسب در این جا آشکارتر شود و تشخیص ما را درمواقع برخورد با این دو موجود راحت تر کند! در این مواقع اسب ها مثل اسب می دوند ولی خرها مثل همان خر (آقاوار)حرکت می کنند پس ما آدمها هم در مسیر زندگی باید مثل خر برویم !

3-بزرگترین محبت به یک خر زدن اوست (البته در اکثر مواقع )؛چون بیشتر خرها به کتک خوردن عادت کرده اند. اگر به خر نزنید چون کند  می رود بارش سنگینی می کند و زود خسته می شود. ولی فراموش نکنیم که بزرگترین خیانت به یک آدم زدن اوست؛ چون اراده و شعوراورا خدشه دار کرده و ازبین می برد. انسان را باید فهمید و فهماند تا خود در مسیری که به انتخاب خودش است راه برودالبته با رعایت اصل پیوستگی. انسان خر نیست که مثل خر نیاز به مراقبت  دائم داشته باشد.البته آن که به انسان می فهماند خودش نباید خر با شد! وصد البته که تنبیه گاهی لازم وحتی در برخی موارد واجب است .

4-"قانون حمار"خرها نیز با "قانون حمار"ما آدمها فرق می کند که خود به نوعی می تواند باعث تحولی عظیم در علوم راه سازی و حمل ونقل و ترافیک گردد. چرا که خرها در قانون خود اثرات شیب ، کیفیت جاده وامنیت خود (البته این مورد آخر را شک دارم! ) را در انتخاب مسیر در نظر می گیرند ولی ما آدمها به دلایل مشخص!! معمولاً تا حد امکان کوتاه ترین مسیر را انتخاب می کنیم پس خوب است که در انتخاب مسیر هم خرانه عمل کنیم!!

5-خرها دیر پیرمی شوند ولی ما آدمها زود پیر می شویم با این وجود این دلیل نمی شود که برای جوان ماندن خر شویم .

6-نه تنها نظریه داروین، در مورد  آدم ها و میمون ها رد شده ‘این نظریه ی که ما آدمها از نسل خرهستیم نیز باطل است. دلیل این مدعا رامی توان در چند چیز

 جست وجو کرد:  یکی از دلایل مشهود این است که مفصلهای دست و پای خر عکس مفصلهای متناظر در انسان خم می شوند (به دست و پای خود توجه کنید !)

اما آنچه بزرگترین وجه اشتراک را بین انسان و خر نمایان می سازد وجود نشانه هائی از حکمت و دانش خداوند در این موجودات برای اهل تفکر است  .

خرنه تنها به نشان جل و افسار خر است    

تن خر در کت و شلواررود باز خر است

دو سه مثقال خریت زخران چیزی نیست

آدمی هست که الحق دو سه خروارخر است

آری درست  است که هیچ خری آدم نمی شود ،ولی آدم هایی هستند که خر می شوند !

ندا

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo